Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Terim İhaneti Sonrasında Domenec Torrent Kimdir?

Pro lisanslı antrenör olan Domenec Torrent ile ilgili son gelişmeler Galatasaray lehine gelişti. Burak Elmas’ın mutlaka istediği isimle ilgili izin geldi. Halihazırda Pep Guardiola ile uzun yıllar çalışan Torrent, ABD ve Brezilya’da takımların başında yer aldı. Her kararını Pep ile görüşen deneyimli teknik patron, Galatasaray konusunu da hemen iletti. Sonrasında Pep ise Türkiye özelinde Galatasaray’ın değerinden bahsederek gidebilirsin önerisinde bulundu. Bunun üzerine evet cevabını veren İspanyol isim artık Galatasaray için gün sayıyor. Ayrıca 59 yaşındaki hocanın Galatasaray’la bu hafta sonuna kadar işi bitirmesi söz konusu.

B Planı Kovac

Burak Elmas yönetimi ise mutlak surette hocanın yanına yerli bir isim istiyor. Bununla beraber yabancı yardımcıları da olacak. Ayrıca her ihtimali de değerlendiren Elmas, şok bir sonuç görmek istemiyor. Bundan dolayı Niko Kovac ismi de planlar dahilinde. Mali konularda ve transfer bütçesi özelinde Torrent ile anlaşma olmaması durumunda Hırvat isim gelecek. Kovac da Galatasaray konusunda olumlu görüşe sahip bir isim.

Domenec Torrent Oyun Anlayışı

4-2-3-1 oyun sistemini benimseyen Domenec Torrent hemen her gittiği ekipte bu oyun anlayışını kullandı. Guardiola ekibinin mimarlarından olan Torrent, yardımcı hoca pozisyonunda 521 maçta görev aldı. Pep için vazgeçilmez isim olurken hemen her dönemde en yakınındaki ilk isim oldu. 2008 ile 2012 yılları arasında Barcelona’da bulunan Torrent, Pep önderliğindeki 13 kupanın mimarları arasındadır. 2020 yılının Kasım ayından beri ise herhangi bir takım çalıştırmıyor. Bu döneme kadar birinci hoca olarak 86 maça çıktı. Bu maçlardan 44 galibiyet alırken 29 maçtan ise yenilgiyle ayrıldı.

Galatasaray Domenec Torrent

Fatih Terim’in gönderilmesinin ardından Torren ismi açıklanırken ortaya şok bilgiler çıktı. Terim’in daha takımın başındayken görüşmeler yapıldı. Ayrıca tüm süreçten Terim’in de haberi oldu. Bunun üzerine Elmas ile arası açılan deneyimli çalıştırıcının tepkisi de ağır oldu. Ancak yine de Galatasaraylı Terim, böylesi bir ihaneti su üstüne çıkarmadı. Sessiz kalması da bu durumun göstergesi oldu. Çok kısa bir süre içerisinde Torrent isminin hazır edilmesi ve ikna edilmesi de söz konusu değildi. Bunun için uzunca bir periyotun bu şekilde kullanıldığı ifade ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.