Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Trabzonspor Futbolcuları Liderlik Tatilinde

Süper Lig’de kısa süre içerisinde büyük farkla liderliği ele geçiren Trabzonspor futbolcuları prim olarak tatil kazandı. Açık ara farkın bulunması keyif verirken Abdullah Avcı da yoğun efor harcayan isimleri belirdi. Bunların başında gelen Peres ile Hugo’ya 6 gün izin verdi. Ayrıca her maçta etkili oyunuyla alkış alan Nwakaeme 9 gün tatil yapma hakkına sahip oldu. Bununla beraber Djaniny de 9 gün izin alırken oyuncuların daha iyi bir şekilde dönmesini istedi. Avcı’nın elini güçlendiren bir başka gelişme ise takvimde oldu. Gaziantep maçının 22 Kasım günü oynanacak olması da Milli ara sonrasındaki dönüş sıkıntısı ortadan kalktı.

Yıldız İsimler Gaziantep Maçı Öncesinde Tatilde

Kısıtlı kadroya sahip olan Trabzonspor futbolcuları bu tatil döneminde dinlenme fırsatına sahip olacak. Yüksek katkı veren futbolcuların aileleriyle vakit geçirmesi de takıma olumlu yansıyacak. Bu düşünceye inanan deneyimli çalıştırıcı Abdullah Avcı, Beşiktaş derbisi öncesinde de aynı hamleyi yapmıştı. 11 Kasım günü toplanmadan önce 5 günlük bir izin verilen futbolcuların çok daha iyi bir performans gösterdikleri ortaya çıkmıştı. Bir kez daha aynı uygulamayla kritik önemdeki oyunculara tatil primi verdi.

Milli Takım Rekoru Geldi

Kaleci Uğurcan ile beraber Abdülkadir Ömür ve Berat ise A Milli Takım kadrosunda yer alıyor. Bunun haricinde Muhammet Taha Tepe’de Ümit Milli ekiple bulunurken U19 takımına Ahmetcan Kaplan çağrıldı. Yunanistan kadrosundaki Siopis ve Bakasetas’ın yanı sıra Hamsik, Cornelius, Edgar, Trondsen yoğun tempoya devam ediyor. Milli maçlar sonrasında bu oyuncuların sakatlık yaşamadan dönmeleri de en büyük istek. 18 Kasım günü tam kadro çalışmalara başlamak isteyen Avcı, gelecek isimleri de tek tek görmek istedi. Hiçbir şekilde rehavet olmaması adına da ipleri sıkı tutacak. Daha oynanacak çok maç olduğunu her zaman dile getiren başarılı isim şampiyonluğa göz dikti.  

Trabzonspor Futbolcuları Memnun

Özellikle Galatasaray ile Fenerbahçe’nin birbiriyle yapacağı maçın bulunduğu bu haftada kayıp istemiyor. Üç puan alması durumunda farkın iyice açılacağı kesin. Bu düşünceyle hareket eden Trabzonspor teknik heyeti, Gaziantep üzerine yeni planlar geliştirdi. Deneyimli Trabzonspor futbolcuları da oyun düzeniyle ilgili yapılanlardan memnun. Hamsik, yeni ekibi överken sahada ne yapılması gerektiğini bilmek güzel, dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.