Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Trabzonspor Transfer Şova Devam Ediyor

Süper Lig’de her geçen hafta liderliğini sağlam hale getiren Trabzonspor transfer konusunda da en iyi ekip oldu. Transfer sezonu açılmadan Kouassi ile anlaşmaya varan Karadeniz ekibi, sonrasında da yıldızları dahil etti. Edin Visca ile kadrosunu güçlendirirken şimdi de transfer hedefi Aral Şimşir oldu. Son olarak Puchacz ile sol bek bölgesine takviye yapan lider, genç isimleri bulmayı sürdürüyor.

Henüz 19 yaşında olan Aral Şimşir ile ilgili Trabzonspor çok ciddi hesaplar peşinde. Hem genç yeteneğin geliştirilmesi hem de sonrasında yüksek bonservis kazandırması anlamında çalışmalar yaptı. Scout ekibiyle beraber hareket eden Avcı da oyuncuyu istiyor.

Aral Şimşir Kimdir?

Trabzonspor transfer için Aral Şimşir ismi için harekete geçecek. Mali konuda daha rahat bir transfer olması beklenirken gelecek planları da Avcı üzerine yapılıyor. Halihazırda uzun yıllar takımda kalacak Aral için şimdiden güzel bir gelecek sunma isteği var. 2002 doğumlu Aral, Danimarka ekiplerinden Midtjylland takımında oynuyor. 2017 yılında HB altyapısından çıkış yapan Aral, sonrasında yeni ekibine katıldı. 100 Bin Euro maaşla A takımla maça çıkması ise Temmuz 2021’de gerçekleşti. 2025 yılına kadar sözleşmesi devam eden oyuncunun piyasa değeri ise 300 Bin Euro.

Aral Şimşir Oyun Anlayışı

19 yaşındaki oyuncunun ana bölgesi ise sol bek.  Sağ ayağının çok iyi bir şekilde kullanan hızlı hücum oyuncusu, her iki kanatta da görev yapıyor. Ayrıca santrafor noktasında da golcü olma potansiyeli var. Danimarka Milli Takımı ile maçlara çıkan Aral Şimşir şimdiye dek adından söz ettirdi. Bununla birlikte hızlı kanat oyuncularını seven Abdullah Avcı’nın oyun sistemine de son derece uygun.

Trabzonspor Geleceğe Yatırım

Doğrudan bu sezon maçlarında oynaması beklenmese de Trabzonspor’da geleceğe yatırım hamlesi olarak görüldü. Halihazırda Aral Şimşir için transfer gelişmesi yakın bir zamanda açıklanacak, bilgisi de geldi. Yağız Sabuncuoğlu haberi olan Trabzonspor transfer hamlesiyle beraber oyuncu sayısı dört olacak. Daha yeni başlayan transfer sezonunda şimdiden 4 ismin alınması da doğru planlamayı gösteriyor. Şampiyonluğu şansa bırakmak istemeyen Bordo Mavililer artık hedefe kilitlenmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.