Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Trabzonspor Üzerinde Baskı Kurma Planları Deşifre Oldu

Süper Lig’de açık ara farkla lider olan Trabzonspor şampiyonluk için en iddialı ekip olurken birçok sansasyonel olay yaşanmaya devam ediyor. Daha öncesinde Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin Trabzonlu olması üzerinden olaylar gelişti. Şimdi ise Acun Ilıcalı, konuk olduğu bir programda göndermeler yaptı.

Acun Ilıcalı Açıklamalarıyla Gündem Oldu

Fenerbahçe ile ilgili söz konusu şike sürecinde Avrupa’ya gönderilmemesini eleştiren Ilıcalı, büyük zarar verdiğinin altını çizdi. Daha dava sonrasında nelerin olduğu bilinmeden böyle bir karar verilmesinin yanlış olduğunu belirtti. Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nde oynamasının engellenmesini eleştirdi. O dönemde ikinci sırayı alan Trabzonspor, şampiyonluk unvanı olmasa da Şampiyonlar Ligi’nde boy gösterdi.

Aziz Yıldırım’ın hesap vakti olarak tanımladığı durumun Şampiyonlar Ligi olduğunu söyleyen Ilıcalı, tazmin durumunu ortaya koydu. Mağduriyetin giderilmesinin anlamlı olacağını da söyledi.  İlerleyen süreçlerde Ali Koç yönetimi de bu konuyla ilgili açıklama yapacak. Ancak hem yönetim hem muhalefet cephesinin sahiplenmesi ortalığı da karıştırdı. Aziz Yıldırım’ın bu dava sürecinde ben vardım, sözleri tepki çekti. Koç’un bu süreci sahiplenmesine ise karşı çıktı.

Fenerbahçe Başkanlık Rekabetinde Trabzonspor

Seni bu taraftarla göndereceğim, diyerek Koç’a rest çeken Aziz Yıldırım’ın başkanlık için çalışmalar yaptığı biliniyor. Özellikle bu mağduriyet havası ve takımın kötü durumu üzerinden yeni bir başkanlık yola açma niyetinde. Diğer yandan Sadettin Saran da üçüncü seçim döneminde adaylık sinyali verdi. Tüm bunlarla beraber Trabzonspor üzerinden rekabetin başlaması şaşırttı. Halihazırda Trabzonspor şampiyonluk yolunda büyük rakiplerinin bir hayli ilerisinde. Bu tip gelişmelerin kulübü nasıl etkileyeceği merak edilirken Bordo Mavililer cephesinden tepkiler gelmeye devam edecek.

O Dönem Neler Yaşanmıştı?

Söz konusu şike süreciyle ilgili olarak Fenerbahçe UEFA iznine alamadı. Avrupa kupalarına katılması engellenirken süreç sonrasında karar geldi. Şampiyonlar Ligi için ise Trabzonspor dahil oldu. Türkiye temsilcisi olarak katılım gösteren Karadeniz ekibi, maddi kazancı da cebine koydu. Ancak şimdi nasıl bir hesaplaşma olacağı bilinmiyor. Bununla birlikte maddi bir tazminat durumu beklendiği de açık. Trabzonspor’un lider olması ve şampiyonluğun yakın olduğu bir zamanda bu açıklamaların yapılması da manidar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.