Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Trabzonspor Yıldızları Giresun Karşısında Yok

Roma karşısında yenilerek elenen Trabzonspor yıldızları Giresun karşısında olmayacak. 3 önemli yıldızın sakatlanarak oyundan çıkması sonrası için can sıktı. Omzunda problem yaşayan Cornelius’un tedavisi sürerken Gervinho da adale sorunu baş gösterdi. İki süper starın Giresunspor maçında olması oldukça zor. Ayrıca Peres de kasık bölgesinden aldığı darbeyle sakatlar kervanına girdi. Yarın oynanacak maçla ilgili sakatlıklar moralleri bozdu.

Cornelius Yerine Djaniny

Daha maçın 17.dakikasında sakatlanan Cornelius, Roma karşısında takımını yalnız bırakmıştı. Danimarkalı oyuncuyla ilgili tüm testler yapıldı ve sonuç belli oldu. Köprücük kemiği bölgesinde herhangi bir kırık olmaması teknik heyeti mutlu etti. Aksi durumda birkaç ay golcü isimden yararlanmak mümkün olmayacaktı. Detaylar için ise çok daha kapsamlı bir uygulama olacak. Şiddetli ağrı hisseden oyuncunun Karadeniz derbisinde olması ise beklenmiyor. Onun yerine Djaniny ilk tercih olurken yedeklerde Kodja da görev bekleyen bir başka isim.

Peres, Gervinho, Siopis Zor

Roma maçının ikinci yarısındaki darbe sonrasında kenara gelen Peres ile ilgili de sonuç çıktı. Tecrübeli sağ bek derbi maçta görev almayacak. Abdullah Avcı’nın Serkan Asan’ı maça hazırladığı da gelen bilgiler arasında. Özellikle yerli oyuncu oynatma durumundaki Trabzonspor için bu seçim iyi olacak.

Trabzonspor Yıldızları Sakatlıklarla Boğuşuyor

Orta sahanın kanat bölgesinde ise Abdülkadir Ömür’e forma şansı doğdu. Geç ismin ilk 11’de olması kesinlik kazanırken nasıl bir performans ortaya koyacağı da merak konusu. Güçlü orta saha adına ise Siopis ile Berat değişikliği olacak. Berat, Abdülkadir ve Serkan yerli oyuncular olarak sahaya çıkacak. Uğurcan’ın performansından memnun olmayan Abdullah Avcı, yine de değişiklik yapmayacak. Roma maçlarında oldukça kötü bir oyun ortaya koyan deneyimli kaleciye eleştiriler gelmişti. Savunma kurgusunda değişiklik olmayacağı öğrenilirken rakip ise iki maçtan puan çıkaramadı.

Hedef 3’te 3 Yapmak

Sakatlıklarla boğuşan Trabzonspor’da hedef ise üçte üç yaparak zirveye ortak olmak. Geçtiğimiz günlerde şampiyonluk adayıyız açıklaması yapan Avcı, takımına güven verdi. Ayrıca Avrupa’dan elenmenin de artısını kullanmak istiyor. Sadece Süper Lig maçlarına odaklanıp bu sezonu en iyi yerde bitirmek istiyor. Trabzonspor için ise bu yer şampiyonluk olacak.

Kaynak/ Fanatik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.