Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Trabzonspor’da Enis Destan Onay Aldı

Transfer çalışmalarına yerli isimler ağırlıklı devam eden Trabzonspor Enis Destan ismini değerlendirmeye aldı. Genç isimlerin geleceğe yönelik takım kurulmasındaki önemine dikkat çeken Avcı, olumlu raporunu iletti. Bunun sonrasında 19 yaşındaki ismin transferi konusunda top yönetime kaldı. Halihazırda Altınordu forması giyen oyuncunun transfer maliyeti için ise 700 Bin Euro seviyeleri öne çıktı. Bu durumun daha da artması da söz konusu. Ancak Ağaoğlu yönetimi, çok daha iyi şartlarla oyuncunun alınmasından yana. Buna yönelik çalışmaları daha önce de gerçekleştiren Trabzonspor, bir kez daha pazarlıklara başlama kararı verdi.

Enis Destan Kimdir?

2002 doğumlu olan Enis Destan, Altınordu altyapısı örneklerindendir. Halihazırda Avrupa’nın çeşitli kulüpleri tarafından takip olduğu da gelen haberler arasındadır. 19 yaşındaki genç ismin transferinde Türkiye’den ise Trabzonspor değerlendirmeye aldı. 1.85 boyundaki Destan, santrafor pozisyonunda görev alıyor. Piyasa değeri 1.9 Milyon Euro olurken sözleşmesi 2024 yılına dek devam ediyor. 61saat.com haberine göre transferin her an gerçekleşme ihtimali söz konusu.

Enis Destan Verileri

Sağ ayağını son derece iyi kullanan forvet oyuncusu, hızlı ve zeki yönleriyle olumlu rapor oldu. Gol noktasındaki geleceğe yönelik sıkıntıların giderilmesinde rol oynayacak. Avcı’nın kesin onay vermesi de birçok araştırmanın olduğunu gösteriyor. 19 yaşındaki İzmirli oyuncu, 1.Lig’de 13 karşılaşmada forma giydi. Türkiye Kupası maçlarında da görev alırken toplamda 2 kez ağları sarstı. 5 kez sarı kart gören golcü oyuncu, geleceğe yönelik transfer hamlesi için düşünülüyor.

İlk 11 kotası %30 olurken oyunda kalma süresi de %28. Bununla birlikte takıma gol katkısı %4 seviyesinde olan Enis Destan, yüksek potansiyelli Türk futbolcular listesinde var. Ayrıca Avrupa taliplerinin yaz döneminde İzmir temsilcinin kapısını çalma ihtimali de bir hayli yüksek. Bundan dolayı elini hızlı tutmak isteyen Trabzonspor, şampiyonluk döneminde bu transferi bitirmek istiyor.

Milli Oyuncu Enis Destan İstiyor

Kötü günler geçiren Altınordu için maddi bir kaynak kazanımı olacak Enis Destan Trabzonspor ilgisinden memnun. Oyuncunun Karadeniz ekibiyle anlaşılması konusunda isteği de var. Türkiye U21 oyuncusu olan Enis Destan, toplamda 6 karşılaşmada ay yıldızlı formayı giydi. 2 gol atarken A Milli Takım kadrosu için en güçlü adaylar arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.