Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Trabzonspor’da Savunmaya Yıldız! Samuel Gigot Kimdir?

Süper Lig lideri olmasının yanı sıra transferde de adımlarını hızlı atan Trabzonspor, savunma oyuncusu Samuel Gigot için hamle yaptı. Rusya’nın köklü ekiplerinden Spartak Moskova forması giyen oyuncu için görüşmeler yaptı. Yöneticilerin son dakika teklifleri sonrasında oyuncudan kabul geldi. Abdullah Avcı’nın yeterli olacaktır dediği Gigot ile ilgili son durum ise kulübüyle ilgili.

Trabzonspor Yıldız Stoperi Getiriyor

Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Gigot ile ilgili mali konular ortada. 28 yaşındaki oyuncunun da kulübüyle bizzat görüştüğü ortaya çıktı. Sezon sonunda hiçbir şekilde sözleşmesini yenilemeyeceğini bildirdi. Bunun üzerine Spartak Moskova yetkilileri, oyuncunun şimdiden elden çıkarılmasına karar verdi. Bedelsiz bir şekilde ayrılmak isteyen deneyimli savunma oyuncusu için Trabzonspor çok fazla beklemeyecek. Yakın bir dönemde Türkiye’ye gelerek bordo mavili formayı giymesi söz konusu. Küçük pürüzlerin artık giderilme aşamasında olduğu belirtilirken yeni bir yabancı savunmacı kazanmış oldu.

Tek tek eksik bölgelerini kapatan Trabzonspor, liderlik sonrasında şampiyonluğa yürüyor. Fırsat transferi olarak kabul gören Samuel Gigot gelirse şimdiden beş isimle anlaşma sağlanmış olacak. Bununla birlikte uzun yıllardır Rusya’da top koşturan oyuncunun bu kadar uygun bir şekilde alınması da büyük başarı olacak. Son yıllarda gelen en iyi savunma oyuncusu olacağı da tahmin ediliyor.

Samuel Gigot Kimdir?

Fransız oyuncu Samuel Gigot, futbola Arles B takımında başladı. Sonrasında Belçika Ligi’nde forma giyerken 2018 yılında 8 Milyon Euro bedelle Moskova ekibine imza attı. Ardından Spartak Moskova ile uzun yıllardır beraber olan Gigot için tahmini piyasa değeri 11 Milyon Euro. Savunmanın hemen her bölgesinde forma giyiyor. Halihazırda değişmez stoper olarak da biliniyor. Ön libero ile beraber sağ bekte de görev verme şansı var.

Avcı Formayı Teslim Edecek

2022 yılının yaz döneminde sözleşmesi bitecek olan 1.87 boyundaki savunma oyuncusu Trabzonspor’a çok yakın. Tüm şartları kabul ederken Türkiye Şampiyonluğu yaşayacak olması da önemli bir etken. Bununla birlikte Fransız ismin hedefi Avrupa kupaları. Avcı’nın ilk 11 için düşündüğü oyuncuyla ilgili kararı da olumlu. Büyük bir transfer olacak Gigot hamlesinin ardından transferde pasif duruma geçilebileceği gelen haberler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.