Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Trabzonspor’da Şenol Güneş Öfkesi

Dünya Kupası Elemeleri için Karadağ ile yapılacak maç öncesinde Trabzonspor’da Şenol Güneş öfkesi patladı. Uzun bir sakatlık döneminden çıkan ve tam hazır olmayan Abdülkadir Ömür, kadroya girdi. Sonrasında antrenmanda sakatlık yaşayarak yerini Abdülkadir Bardakçı’ya bıraktı. Daha tam olarak hazır olmayan oyuncunun neden Milli Takım’a çağrıldığı sorusu ise yanıtsız kaldı. Şenol Güneş’in büyük bir hata yaptığını düşünen Trabzonspor camiası ise öfkeli. Oyuncunun yeni toparlanmaya başladığı bir süreçte bir kez daha sakatlık yaşaması canları sıktı. Abdülkadir yerine birçok önemli ismin Milli Takım’da olması da öfkeyi büyüttü.

Abdülkadir Ömür Kadrodan Çıktı

Her ne kadar tedavi süreci başlasa da Abdülkadir, Süper Lig’de kritik maçları kaçıracak. Trabzonsporlu yıldız oyuncunun sahalara ne zaman döneceği ise şu an için belli değil. Bu arada Karadağ maçı öncesinde bir diğer sakatlık şokunu Beşiktaş yaşadı. Yeni transferi gerçekleşen sol bek oyuncusu Umut Meraş, alt adale sakatlığı geçirdi. Umut’un kadroda çıkmasıyla yerine takım arkadaşı Rıdvan Yılmaz girdi. Minimum 10 gün yeşil sahadan uzak kalacak oyuncunun tedavisine başlandığı açıklanırken sakatlıkların çok olması da moralleri bozdu. Trabzonspor’da Şenol Güneş öfkesi dinmezken Beşiktaş da etkilenen takımlar arasına girdi.

İngilizler Göndermiyor

Şenol Güneş’in maç öncesi yaptığı açıklamalarda ise en önemli bölüm İngiltere’nin kararı üzerindeydi. Konuyla ilgili bugün gelişme olacağı beklenirken herhangi bir farklılık yok. Halihazırda kırmızı olarak listelendiği için Türkiye’ye uçuşlar yapılmıyor. Bunun sonucunda Premier Lig’de görev alan futbolcularımız Karadağ karşısında olmayacak. Bu olayı büyük bir skandal olarak niteleyen Güneş, hatadan dönülmesi için çağrı yapmıştı. Ancak yanıtsız kaldı ve önemli oyunculardan yoksun olacak.

Savunma Hattı Sil Baştan

Leicester City forması giyen deneyimli savunma oyuncumuz Çağlar Söyüncü kadroda yok. Değişmezler arasında olmasına karşın Karadağ mücadelesinde savunma hattı yeniden şekil alacak. Norwich ile sözleşme imzalayan bir başka stoper Ozan Kabak da forma giyemeyecek. Ayrıca yine Fenerbahçe’den yeni transfer olan Ozan Tufan da yok. Milli kadronun ana parçasında görev alan bu isimler olmadan nasıl bir mücadele ortaya konacağı da büyük merak konusu oldu. İlerleyen aylarda herhangi bir karar değişikliği gelmezse bu tutum devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.