Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Üç İsimden Biri Fenerbahçe Hocası Olacak

Vitor Pereira ile yolların ayrılmasının ardından görüşmeler yapılan üç isimden biri Fenerbahçe hocası olarak İstanbul’a gelecek. Halihazırda Zeki Murat Göle’nin çalıştırdığı takım için hedef mücadele ise Adana Demirspor. Bu karşılaşmaya kadar yeni teknik direktörü Fenerbahçe yönetimi açıklayacak. Haftalardır hocasız olmasından dolayı eleştiriler alan Sarı Lacivertliler bu süreçte de beklentileri karşılamadı. Son olarak Türkiye Kupası karşılaşmasında Afyonspor’u uzatmalarda yenebilmesi de taraftarların tepkisini çekti. Ayrıca transfer çalışmalarına dair de eleştiriler bulunuyor.

Löw İhtimali Var Mı?

Aziz Yıldırım cephesinin ayağa kalkması da bu süreçte rol oynarken her maçta Ali Koç istifa tezahüratları yükseliyor. Bunun önünü kesmek isteyen Koç yönetimi ise ilk hedef olarak Löw ismi üzerinde duruyor. Yıllarca Almanya Milli Takımı ile kupalar kazanan deneyimli çalıştırıcının ikna edilmesi gerekiyor. Çok sıcak olmadığı öğrenilen Joachim Löw için önemli isimler aracı durumunda. Ancak olmaması durumunda ise rota Slaven Bilic olacak.

Slaven Bilic Fenerbahçe Hocası Oluyor

Daha önce de Pereira’nın önünde bulunan Bilic ile ilgili süreç bir kez daha başladı. Beşiktaş’ı  da çalıştırmış olan Hırvat teknik patron, Çin ekibinde görev yapıyor. 53 yaşındaki deneyimli ismin sözleşmesi ise 2022 yılının sonunda bitiyor. Sonrasında serbest kalacak olan Bilic için tazminat söz konusu olacak. Ancak Fenerbahçe yönetimi, Bilic’in takımı Guoan ile kendisinin anlaşmasını istedi. Ayrıca herhangi bir ödeme yapmaya da sıcak bakmıyor. Bilic, hiçbir bedel ödemeden serbest duruma gelirse Fenerbahçe hocası olacak.

Son Aday İsmail Kartal

Löw ve ardından Bilic ile görüşmelerin olumsuz seyretmesi durumunda son aday İsmail Kartal olacak. Fenerbahçe’nin sembol isimlerinden olan İsmail Kartal için şartlar uygun. Herhangi bir zorluk olmadan 60 yaşındaki teknik patronla anlaşma söz konusu olacak. Buna karşın Ali Koç yönetimi büyük bir tepkiyi daha göğüslemek durumunda kalacak.

Yıllardır beklenen şampiyonluğun gelmemesinden ötürü taraftarla arası açılan Koç’un bu transferi pek istemediği biliniyor. Çok daha çarpıcı ve yüksek kaliteli bir ismin gelmesini planlıyor. Buna bağlı olarak bir anda yabancı bir teknik patron ihtimali de var. Böyle olması halinde kimsenin itiraz edemeyeceği de gerçek. Ancak mali konular ve verilecek transfer bütçesinin nasıl olacağı da soru işaretlerine sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.