Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

UEFA Trabzonsporlu Yıldız İçin Paylaşım Yaptı

Konferans Ligi eleme turunda performansına dair UEFA Trabzonsporlu yıldız ile ilgili övgü dolu sözler kullandı. Bu sezon ilk kez organize eden kupaya ilişkin bilgiler verildi. Bordo-Mavililer ilk maçta evinde 3-3 berabere kaldı. Ardından rövanş maçında ise öne geçmesine karşın son saniyelerde gol yedi. Maçın uzatmalara ve sonrasında penaltılara gitmesi gündem olmuştu. Heyecanın yüksek olduğu maçla ilgili UEFA paylaşım yaptı. Başarılı eldiven olarak tanımlanan Uğurcan Çakır ile ilgili sözlere yer verdi. Resmi hesap üzerinden penaltı atışına dair görüntülerde yer buldu.

Penaltı Kahramanı: Uğurcan Çakır

“Uğurcan Çakır eşittir penaltı vuruşlarının kahramanı” ifadesi de dikkatleri çekti. Binlerce beğeni alan paylaşıma birçok kişi yorumlarıyla destek verdi. Halihazırda Trabzonspor’un en formda isimlerin başında geliyor. Tecrübeli file bekçisi, bir kez daha kendisini göstermeyi başardı. Maç sırasında da etkileyici bir forma sahip olan file bekçisi, bu sezon Avcı’nın en güvendiği isim.

Normal sürenin eşitlikle bitmesine karşın gov averajı kuralına göre Trabzonspor tur atlayan taraf olacaktı. Ancak bu kuralın bu sezon kalkması nedeniyle penaltı atışlarıyla gülen taraf belli oldu. Roma ile eşleşen Karadeniz ekibinde Uğurcan Çakır performansı da hala konuşulmaya devam ediyor. Söz konusu oyuncuya dair transfer gelişmeleri de sürüyor. Son olarak Lille takımı talip olmuş ve pazarlıklar yapılmaya devam ediyordu. Ancak maliyet hesaplamalarının ardından Fransızlar transferden vazgeçti.

Uğurcan Çakır Takımda Kalıyor

11.5 Milyon Euro’ya kadar çıkan Lille, maksimum seviyeye ulaştığını açıkladı. Bir daha artırım olmayacağı vurgulanırken Trabzonspor’dan haber bekledi. Yönetim ise rakamın çok düşük seviyede kalmasından ötürü kabul etmedi. 20 Milyon Euro’nun altında olan teklifler ciddiyete alınmayacak mesajı verdi. Sonrasında ise Yusuf Yazıcı’nın takımı Lille, alternatifleri değerlendirmeye başladı. İlk aday ise deneyimli file bekçisi David Ospina oldu. 32 yaşına gelen oyuncuyla ilgili süreçlerin daha olumlu gittiği bilgisi de geldi. Böylelikle UEFA Trabzonsporlu yıldız için övgü dolu sözler kullanırken takımda kalacağı da kesinlik kazandı. Çok büyük bir sürpriz olmaması durumunda bir sezon daha kale, tecrübeli eldivene emanet.

Kaynak/ HaberTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.