Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Uğurcan Çakır İçin 3 Milyon Euro Teklifi

Uzunca süredir takipte olan Lille Uğurcan Çakır için teklifini sunarken Trabzonspor alternatifleri düşünmeye başladı. Fransa Ligi’nde şampiyonluk yaşadıktan sonra kalecisini Milan’a 13 Milyon Euro bonservisle satan Fransızlar arayış içerisinde. Geçen sezondan takip ettikleri en güçlü aday ise Milli kaleci Uğurcan. Diğer kalecilerin beklentileri karşılamaması da mutlak bir transferi beraberinde getirdi. Yusuf Yazıcı’yı 17.5 Milyon Euro’ya alan Lille, file bekçisi için ise 11 Milyon Euro teklifle geldi. Ardından Trabzonspor yönetimi, Abdullah Avcı’yla bir görüşme yaparken kararı bıraktı. Ancak teklifi çok az bulması üzerine reddetme kararı geldi. Sonrasında ise bonservis bedeli olarak 20 Milyon Euro’yu belirledi.

Uğurcan Çakır Pazarlıklarında 15 Milyon Euro

Yönetimin bu bedel üzerinden Lille ile pazarlıklara başladığı da gelen bilgiler arasında. Uğurcan Çakır’ı kesin olarak takımda görmek isteyen Fransız temsilcisi ise bir hayli istekli. Bundan dolayı çok daha düşük bir bonservis önerme peşinde. Bordo Mavililer ise sonraki satış durumundan pay talep ederek 20 Milyon Euro seviyesinin altına indi. Ayrıca Avcı’nın çok memnun olduğu savunma oyuncusu Edgar’ın bonservisini de talep etti. Bu iki isteğin karşılanması durumunda 15 Milyon Euro seviyelerinde bir anlaşma olacak.

Uğurcan Çakır Kiralık İsteniyor

Son yapılan görüşmeler ise hafta sonu gerçekleşti. Fransız ekibi, 25 yaşındaki deneyimli ismi kiralama yoluna gitti. 3 Milyon Euro kiralık ücreti verip oyuncuyla anlaşacak. Sonrasında ise sezon sonunda satın alma opsiyonu zorunlu olarak devreye girecek. 6 sezondur kaleyi koruyan file bekçisini bu şekilde göndermek ise yönetimin istediği bir şey değil. Ancak bir sonraki sezon çok daha yüksek bir bonservis gelmesi durumunda kabul edilecek. Lille ekibinin hızlı davranmasının en büyük sebebi ise Lyon ve Nice kulüplerinin de devrede olması. Özellikle Lyon, kaleyi güvene alma noktasında Türk isme güveniyor. Taraftar forum sitelerindeki yorumlarda ilk sırada Uğurcan Çakır ismi çıktı. Fransa Ligue 1 özelinde diğer ekip ise Rennes oldu. Uğurcan’ın Fransa’da sezona başlamasına ise hemen herkes kesin gözüyle bakıyor. Gitmesi durumunda ise transfer çalışmalarını Abdullah Avcı tamamladı.

Kaynak/ Sabah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.