Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Vida Yerine Kaan Ayhan Takviyesi

Kadro çalışmalarında yenilenen bir plan ortaya koyan Beşiktaş’ta Vida’nın gitmesi durumunda Kaan Ayhan transferi gerçekleşecek. Daha önceden de görüşmelerin olduğu İtalyan ekiple bir kez daha masaya oturdu. Siyah-Beyazlılar, savunma oyuncusu için Sassuolo kulübünün isteklerini karşılamaya hazır. Ancak yine de son görüşmelerde indirim talebi söz konusu oldu.

Kaan Ayhan Teklifi 4 Milyon Euro

Stoper takviyesi için yönetimle teknik heyet arasında bir anlaşmazlık bulunmuyor. Ara transfer döneminde bu işin bitmesi istenirken zamlı tarifeyle İtalya’ya uçtu. Halihazırda kiralama adına 1 Milyon Euro teklif öneren Beşiktaş, satın alma opsiyonu için ise 2 Milyon Euro’yu masaya koydu. Ancak son görüşmelerde bu teklifin reddi haberi çıktı. İtalyan ekibinin görüşmelere başlama adına daha yüksek teklif beklediği gelen haberler arasında. Sonrasında ise Beşiktaş, 4 Milyon Euro toplam bedelli bir teklif hazırladı. İtalya Serie A ekibinden ise şu an için bir haber gelmedi. 10 günlük süre zarfında Kaan Ayhan teklifinin gündeme alınarak görüşülmesi bekleniyor.

Vida Maaşını Alacak

3 Milyon Euro üzerinde maaş alan Vida konusunda yönetim kararını verirken oyuncunun gitmesine izin çıktı. Sözleşme yenileme kararı alınmazken büyük bir maaş yükünden kurtulma şansı doğdu. Bundan dolayı savunma ihtiyacı ortaya çıkarken maliyetlerde azalacak. Çok daha düşük bir bedelle Kaan Ayhan ile anlaşma yapılması söz konusu olacak.

Kaan Ayhan Kimdir?

Hem ailesi hem de oyuncunun kendisinin Beşiktaş’la ilgili düşünceleri ise olumlu durumda. Sağ bek bölgesinde de oynayan 27 yaşındaki deneyimli ismin transferi yüksek ihtimal. 10 kez Sassuolo formasıyla bu sezon maça çıkan Kaan Ayhan, bir sarı kart ve bir kırmızı kart gördü. Piyasa değeri 5 Milyon Euro olurken 2024 yılına dek sözleşmesi var. Ön libero mevkisinde de oynayan gurbetçi oyuncunun çıkış yaptığı ekip ise Schalke 04. Altyapılarında yetiştiği Alman Kulübünün ardından Frankfurt ve Düsseldorf ekiplerinde forma giydi. 2020 yılının yaz döneminde 2.5 Milyon Euro bedelle İtalya’ya transfer oldu.  Almanya U16- U-17 ve U18 kadrolarında oynadıktan sonra 2016 senesinde A Milli Takım seviyesinde Türkiye’yi seçti. Türkiye formasıyla 45 maça çıkarken 4 kez gol attı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.