Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Vitor Pereira Şoku! Aziz Yıldırım Geliyor

3lü savunma anlayışına sahip Fenerbahçe’de Vitor Pereira şoku yaşanmaya devam ediyor. Arka arkaya alınan kötü sonuçların ardından hedef oldu. Hemen herkesin faturayı deneyimli çalıştırıcıya kesmesi de hayal kırıklığı olarak ifade ediliyor. Ali Koç’un Alanyaspor yenilgisi sonrası yaptığı açıklamada, bu oyuncu kadrosu şampiyonluk için yeterli, sözleri hedefi gösterdi. Uzun yıllardır şampiyonluğa hasret kalan Sarı-Lacivertliler için artık bir değişim olabileceği dile getiriliyor. Bazı yöneticilerin aylardır Pereira ile anlaşmazlık yaşadığı da bilinen bir gerçek. Bazı oyuncuların nedensiz takımdan gönderilmesi, Caulker krizi, Ozan Tufan meselesinden sonra kötü sonuçlar bardağı taşırdı.

Vitor Pereira Karnesi

Ali Koç’un devamlı arkasında durduğu Vitor Pereira şoku ileri bir boyuta taşındı. Mutlak şampiyonluk parolasıyla lige başlayan Kanarya, şu an itibariyle zirveden bir hayli uzak. Avrupa Ligi’nde liderlik hedefi olmasına karşın hala galibiyet alınmaması da bir başka şok oldu. Belçika’nın kolay rakibine karşı bile üstün oyun oynanmaması içeriden eleştirileri beraberinde getirdi. Ayrıca bir türlü kadronun belli olmaması da tatları kaçırıyor. Her seferinde farklı oyuncuların denenmesi aylardır sürüyor. Pereira’nın lider bir takım görüntüsü sunmaması da yönetimi harekete itiyor.  
Volkan Demirel Patladı

Halihazırda yorumculuk yapan Volkan Demirel de Vitor Pereira’ya yüklendi. Rossi’nin hiçbir şekilde Fenerbahçe oyuncusu olamayacağını belirten eski file bekçisi, Pereira suçlu yorumunda bulundu. Anadolu takımı gibi oynayamaz Fenerbahçe, isyanında bulunan Demirel, hücum futbolunun olması gerektiğini belirtti.

Aziz Yıldırım Yönetim Değişikliği İstiyor

Bir başka yorumcu Serdar Ali Çelikler’de Pereira ile devam edilmesinin mümkün olmadığını söyledi. Mental anlamda Fenerbahçe’nin eksiklerinin altını çizdi. Kongre döneminde artık eleştirilerde bulunacağını belirten Aziz Yıldırım cephesinden de sesler yükseliyor. Bizzat yönetim değişikliği için muhalefet oluşturma çabaları sonuç verdi. Pereira’nın gönderilmesi sonrasında ise sıranın Ali Koç’a geleceğini söyleyenlerin sayısı az değil. Bundan dolayı yönetimin eli zayıf. Eğer olası birkaç maç kaybından sonra seslerin çok daha fazla çıkacağına kesin gözüyle bakılıyor. Taraftarların tepkilerini anlayışla karşılayan Ali Koç, devam etmemesini de istedi. Bir maçlık istifa tezahüratları, o maçta kalsın, dedi. Takıma güvendiklerini söylerken nasıl bir karar alacakları ise merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.