Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Yeni Transfer Tymoteusz Puchacz Kimdir? Tanıyalım

Abdullah Avcı’nın bizzat açıkladığı Trabzonspor’un yeni transferi Tymoteusz Puchacz hakkında bilinmeyenleri sizler için derledik. Genç Polonyalı hakkında hiçbir yerde duyamayacağınız bilgiler var. Çok gizli bir operasyonla takıma kazandırılan ismin Avcı için önemi de büyük. Tam olarak istediği tarzda bir görev adamı olan Puchacz için şimdiden işler yolunda gidiyor.

Tymoteusz Puchacz Bilgileri

Polonyalı Tymoteusz Puchacz henüz 22 yaşında. Lech takımının altyapısında futbola başladı. Lech Poznan kariyerinin ardından kiralama dönemleri geldi. Sonrasında ise 2.5 Milyon Euro bedelle Almanya’nın Union Berlin ekibine transfer oldu. Bundesliga liglerinde deneyime sahip olan sol bek oyuncusu, birçok ekibin dikkatini çekti. 2021 yılından beri Almanya’da olan genç ismin piyasa değeri 4 Milyon Euro’ya kadar yükseldi.

Oyuncu Analizi

Savunma yönünde eksiklikleri var olsa da hücumcu bir sol bek oyuncusu. Bununla beraber genellikle açtığı ortaların isabet oranı yüksek. Çıkışları ve hücum katkısı noktasında Trabzonspor, elverişli bir oyuncu aldı. İlerleyen dönemde savunma anlayışında daha kontrollü olması durumunda çok daha iyi bir futbolcu olur. Pozisyon yaratma ve asist katkısı vermesi söz konusu. Kontra gelişen hücum takımın ataklarında ise savunma kurgusunu riske atabilir. Bunun gelişimi noktasında da Abdullah Avcı gerekeni yapacaktır.

Tymoteusz Puchacz Başarısı

22 yaşında olan 1.80 boyundaki Tymoteusz Puchacz artık Trabzonspor forması giyecek. Sol ayağını etkili bir şekilde kullanan ismin defans hattındaki potansiyeli yüksek. Özellikle scout ekiplerinin önerdiği isimle ilgili Avcı’nın da çalışmaları var. İlerleyen yıllarda sol bekte değişmez isim olmasına kesin gözüyle bakanların sayısı da bir hayli fazla.

Polonya Milli Takımı

Polonya U17 ile başlayan süreçte hemen her alt yaş kategorisinde forma giydi. 2016 yılında U18 takımında 8 kez oynadı. İlk kez Milli formayla golünü de burada attı. Sonrasında 2021 yılının Haziran ayında A Milli oldu. Bununla beraber 10 kez A Milli formayı sırtına geçiren genç ismin geleceği parlak. Şu an için sol bekte ikinci isim konumunda bulunuyor. Konferans Ligi’nde 5 maça çıkarken oyunda kalma süresi de yüksek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.