Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Yusuf Yazıcı İddiası Gerçek Oluyor

13 Milyon Euro bedelle Fransa’ya transfer olup şampiyonluk yaşayan Yusuf Yazıcı için Trabzonspor devrede. Şampiyonlar Ligi’nde yalnızca 2 maça çıkabilen kanat oyuncusu, istediği şansı yakalayamadı. Fransa Ligi’nde 12 maçta görev almasına karşın gol yollarında etkisiz kalması da moralleri bozdu. Yedeğe çekilen yıldız isimle ilgili Avrupa kulüpleri fırsat bekliyor. Mutsuz olduğu da bilinen Yusuf için ilk aday ise yetiştiği kulübü Trabzonspor olacak. Konuyla ilgili açıklamalar yapan menajeri Adem Cebesi ise kulübü işaret etti. Halihazırda Lille Yusuf’u bırakmak istemiyor diyen Cebeci, şartlar değişirse Trabzonspor ihtimali olacak, dedi.

Lille Yusuf Yazıcı Transferini İstemiyor

24 yaşındaki Yusuf Yazıcı 2019 yaz transfer döneminde toplamda 17.50 Milyon Euro kazandırmıştı. Burak Yılmaz ile beraber harika bir çıkış yaparak kadroya girdi. Ardından gelen şampiyonluk macerası, Fransa’daki dengeleri değiştirdi. Ancak bu sezon ise kulüpte hiçbir şey yolunda gitmiyor. 13 maçta yalnızca 4 kez galip gelen Lille, Avrupa’da tutunamadı. Topladığı 16 puanla 12. sırada yer alıyor. Ancak yine de Yusuf için bonservis talebi söz konusu.

Değerini bulmadan oyuncunun gitmesi Fransız kulübü yöneticileri sıcak bakmıyor. Bundan dolayı 20 Milyon Euro piyasa değerine sahip genç isimle ilgili tekliflere bakacak. Ancak Trabzonspor Yusuf Yazıcı iddiası için ara transferde harekete geçebilir.  Buna karşın Lille Başkanı, konuyla ilgili konuştu. Yakın zamanda çıkış bekledikleri Yusuf’tan vazgeçmediklerinin altını çizdi.

Sezon Sonuna Kadar Kiralık

Şampiyonluk için yalnızca yarı dönem kiralama formülü üzerinde anlaşma sağlanması muhtemel. Böyle olması durumunda sezon sonuna kadar bir kez daha Yusuf Yazıcı Bordo Mavili forma giyecek. 2024 yılına dek Lille ile sözleşmeye sahip ofansif oyun kurucu, sol ayağı konusunda en iyiler arasında. Bu sezon 1 gol atabilen oyuncunun toplamda aldığı süre ise 437 dakika oldu. Trabzonspor’un alt yaşlarından başlayan kariyere sahip Yusuf, 2012 ile 2019 yılları arasında forma terletti. Avrupa’daki ilk deneyimine Fransa’da başlarken Milli Takım özelinde de oldukça önemli bir isim. 37 kez Milli formayı giyen oyuncu, 2 gole sahip.

Kaynak/ Fanatik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.